ایلکای گوندوگان مسترکلاس منچسترسیتی را به هزینه اورتون به قهرمانی نزدیک کرد

ایلکای گوندوگان گفت که منچسترسیتی تجربه خود را در پایان فصل بعد از اینکه آلمانی در برد 3-0 یکشنبه دو گل به ثمر رساند که باعث شد اورتون در نبرد سقوط از روی شانه های خود نگاه کند، نشان می دهد. سیتی با چهار امتیاز اختلاف از آرسنال که بعداً در خانه برایتون حضور دارد، فاصله گرفت و سه بازی برای هر دو تیم باقی مانده است. تفاضل گل برتر مدافع عنوان قهرمانی به این معنی است که پنج امتیاز از بازی های باقی مانده آنها احتمالا برای کسب عنوان پنجمی در شش فصل کافی خواهد بود.

گوندوگان گفت: ما تیم بسیار باتجربه ای داریم و رقابت در چند بازی آخر فصل برای ما شرایط جدیدی نیست و این به ما کمک زیادی می کند. “این در مورد حفظ آرامش و اعتماد به توانایی های خود است.”

اورتون تنها یک امتیاز خارج از منطقه سقوط باقی می ماند و اگر لستر دوشنبه لیورپول را شکست دهد، ممکن است به رده سوم جدول سقوط کند.

برخلاف مشکلات تافی‌ها، سیتی همچنان در مسیر سه‌گانه قرار دارد و می‌تواند در آستانه بازی برگشت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا در روز چهارشنبه مقابل رئال مادرید، مرخصی لوکس بعد از ظهر را برای برخی از ستاره‌های خود فراهم کند.

پپ گواردیولا، سرمربی سیتی گفت: حضور در اینجا یک رویا است که به حقیقت پیوسته است. تنها تیمی در اروپا که در تمام رقابت‌ها می‌جنگد. هنوز تمام نشده است، در لیگ برتر هرگز تمام نشده است. ما برای قهرمانی به دو برد دیگر نیاز داریم.

گواردیولا از تیمی که روز سه‌شنبه در پایتخت اسپانیا به تساوی 1-1 رسید، چهار تغییر انجام داد و جان استونز، برناردو سیلوا، کوین دی بروین و جک گریلیش روی نیمکت ماندند.

پست های جدید  معین علی می گوید او نژادپرستی را "هرگز تجربه نکرده است" در کریکت انگلیسی

35 دقیقه طول کشید تا میهمانان ریتم خود را پیدا کنند، در این مرحله آنها باید عقب می افتادند زیرا میسون هولگیت به نحوی یک فرصت باشکوه برای باز کردن دروازه پس از ضربه سر جیمز تارکوفسکی به کرنر بدست آورد.

در عرض سه دقیقه از نشستن هولگیت، بازی به عنوان یک مسابقه تمام شد.

گوندوگان در اوج

گواردیولا علیرغم دو گلزنی آلمانی در پیروزی 2-1 هفته گذشته مقابل لیدز پس از از دست دادن پنالتی دیرهنگام که فرصت هت تریک خود توسط ارلینگ هالند به او داده شد، گواردیولا سخنان سختی برای گوندوغان داشت.

گوندوگان با یک لمس خیره کننده برای کنترل و سپس ضربه زدن به دروازه ریاض محرز در یک حرکت برای شکستن بن بست جبران کرد.

لحظاتی بعد، او گل دوم را با یک سانتر شناور ایجاد کرد که هالند را دعوت کرد تا پنجاه و دومین گل فصل خود را با لمس سوم خود در 39 دقیقه به خانه برساند.

سرمربی اورتون، شان دایچ، نشان داد که او نیز از قبل به دو بازی آخر فصل تیمش فکر می‌کرد و نیل ماوپی را در نیمه دوم جایگزین مهاجم طلسم، دومینیک کالورت-لوین، که بیشتر فصل را به دلیل مصدومیت از دست داده بود، داشت.

دایچه گفت: “او احساس کرد کشاله ران سفت شده است، اما کشاله ران تنگ می تواند به کشاله ران آسیب دیده تبدیل شود.” “اگر 0-0 بود تماس سخت تر بود اما در 2-0 باید تماس می گرفتم.”

گواردیولا نمی‌توانست آرزوی نیمه دوم آرام‌تری داشته باشد تا برای دیدار با قهرمان اروپا در اواسط هفته آماده شود، زیرا یک لحظه دیگر از درخشش گوندوگان شش دقیقه پس از شروع مجدد بازی را 3-0 کرد.

پست های جدید  IPL 2020 Final، MI vs DC: Michael Vaughan می گوید Rohit Sharma باید کاپیتان هند در T20I باشد

این بازیکن 32 ساله احتمالا در آخرین ماه حضور هفت ساله خود در منچستر قرار دارد و قراردادش در پایان فصل به پایان می رسد و طبق گزارش ها، بارسلونا آماده است تا انتقالی رایگان داشته باشد، اما به نظر می رسد که در اوج خواهد بود. .

گوندوگان یک ضربه ایستگاهی را فراتر از شیرجه ناامیدانه جردن پیکفورد برای نهمین گل خود در این فصل انجام داد.

تفاضل گل می تواند در نبرد برای شکست دادن افت تعیین کننده باشد و اورتون حداقل توانست خونریزی را در 3 متوقف کند.

در واقع، تیم میزبان در کوارتر پایانی زمانی که ضربه سر آمادو اونانا از بالای تیر افقی به بیرون رفت، به گلزنی نزدیک شد.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله