“اولین رویداد سال، مقام اول”: نخست وزیر نارندرا مودی از نیراج چوپرا برای پیروزی در لیگ الماس تمجید کرد.

نخست وزیر نارندرا مودی روز شنبه از نیراج چوپرا، پرتاب کننده نیزه پس از کسب مقام برتر در لیگ الماس واندا 2023 در دوحه، تمجید کرد. قهرمان المپیک در اولین تلاش خود در ماده پرتاب نیزه مردان مسافت 88.67 متر را به ثبت رساند و مقام اول لیگ الماس را قطعی کرد. نخست وزیر به وی برای کسب مقام اول در “اولین رویداد سال” تبریک گفت و همچنین برای مسابقات آینده آرزوی موفقیت کرد.

نارندرا مودی، نخست وزیر، در توییتی نوشت: “اولین رویداد سال و مقام اول! با پرتاب سرب 88.67 متری، @Neeraj_chopra1 در لیگ الماس دوحه می درخشد. به او تبریک می گویم! با آرزوی بهترین ها برای تلاش های آینده.”

انوراگ تاکور، وزیر امور جوانان و ورزش اتحادیه نیز پس از اینکه دارنده مدال طلای المپیک توکیو قهرمان لیگ الماس دوحه 2023 شد، نیراج چوپرا را تحسین کرد.

انوراگ تاکور در توییتی نوشت: “نیراج چوپرا برنده شد! با پرتاب رعد و برق 88.67 متری، او بر لیگ الماس دوحه مسلط شد و شکوه را به خانه آورد. قهرمان واقعی که دوباره ملت را به خود افتخار کرده است. به نیراج بابت این برد خیره کننده تبریک می گویم! “

نیراج چوپرا پس از بهبودی از مصدومیت، زمانی را تلف نکرد تا نشانی از خود بگذارد و مدعی قهرمانی در لیگ الماس دوحه 2023 شد.

نیراج به دلیل مصدومیت بازی را از دست داد اما از همان اولین تلاشش به نظر می رسید که درست از همان جایی که کارش را متوقف کرده بود، فرم خود را افزایش داد. اولین پرتاب چوپرا 88.67 بود که راهی عالی برای شروع فصل جدید بود. اولین پرتاب او برای قطعی کردن پیروزی برای او کافی بود، اما او همچنان سعی می‌کرد جلو بیفتد.

پس از پرتاب او، به وضوح مشهود بود که چوپرا با وجود شروع مناسب، راضی نبود. او پس از اولین تلاش در جدول پیشرو بود.

پرتاب دوم چوپرا به مسافت 86.04 متر منجر شد و برتری خود را در جدول نسبت به جاکوب وادلیچ دارنده مدال نقره المپیک توکیو که توانست به 88.63 متر برسد و قهرمان جهان اندرسون پیترز که بهترین تلاشش 85.88 متر است، حفظ کرد.

چورا تنها چهار سانتی متر پیش بود. نیرج در سومین تلاش خود نیزه را از فاصله 85.47 متری پرتاب کرد. او با وجود کاهش فاصله از اولین تلاش خود همچنان برتری خود را حفظ کرد.

پرتاب کننده جمهوری چک با پشت سر گذاشتن اندرسون پیترز به مقام دوم صعود کرد. نیرج در تلاش چهارم خود خطا کرد.

او در دومین تلاش آخر خود مسافت 84.37 متر را لمس کرد. از سوی دیگر، وادلیچ هنوز نتوانست از فاصله چوپرا (88.47 متر) در پنجمین تلاش خود پیشی بگیرد. اندرسون پیترز با ثبت مسافت 82.22 متر در پنجمین تلاش خود عقب افتاد.

در نهایت نیرج با مسافتی که در اولین تلاش خود طی کرد مدعی پیروزی شد. با این حال، دارنده مدال طلای المپیک موفق به عبور از مرز 90 متر نشد.

موضوعات ذکر شده در این مقاله