اورتون، فارست خارج از منطقه سقوط، لستر با 21 گل دوشنبه

اورتون با پیروزی بی رحمانه 5-1 مقابل برایتون در روز دوشنبه از منطقه سقوط لیگ برتر خارج شد، در حالی که امیدهای لستر برای بقا پس از شکست 5-3 مقابل فولام به یک نخ آویزان است. ناتینگهام فارست نیز با شکست 4-3 ساوتهمپتون، خود را از سه رده آخر جدا کرد. برایتون برای اولین بار در تاریخ باشگاه به دنبال راهیابی به اروپا است، اما به نظر می رسد یک برنامه سنگین به بازیکنان روبرتو دزربی ضربه وارد کرده است زیرا آنها توسط یک تیم اورتون که از اکتبر تاکنون پیروز نشده بود، از هم جدا شدند.

تافی ها شروعی رویایی داشتند که عبدالله دوکور تنها پس از 34 ثانیه دروازه را باز کرد.

شوت درخشان دوکور از ارسال دوایت مک نیل، برتری اورتون را دو برابر کرد تا اینکه جیسون استیل، دروازه بان برایتون، ارسال مک نیل را به دروازه خودی منحرف کرد.

دزربی با انجام 4 تعویض در نیمه دوم پاسخ داد و برایتون گل اورتون را به ثمر رساند، اما در ضدحمله مغلوب شد، زمانی که مک نیل در مقابل استیل با آمادگی بسیار خوبی به 4-0 تبدیل شد.

الکسیس مک آلیستر پس از اینکه تلاش اولیه کائورو میتوما از تیرک دروازه خارج شد، یک گل به ثمر رساند.

اما مک نیل حرف آخر را زد و عملکرد خیره کننده ای را با ضربه زدن به گوشه بالا در وقت های تلف شده به پایان رساند.

اولین برد در هشت بازی، مردان شان دایچ را دو امتیاز از منطقه سقوط فاصله می‌دهد.

دایچه گفت: “این یک کیفیت عملکردی است که ما می خواهیم ایجاد کنیم.” “این نشان می دهد که در آنجا وجود دارد – این ثباتی است که من در جستجوی آن بوده ام.”

برایتون با دو بازی کمتر از تاتنهام در رده هفتم باقی می‌ماند، اما به نظر می‌رسد ضربه بیرونی آن‌ها در جمع چهار تیم برتر از بین رفته است.

– مبارزات ذهنی لستر –

رئیس لستر، دین اسمیت، اعتراف کرد که بازیکنانش پس از یک نمایش دفاعی فاجعه بار در کریون کوتیج، با فشارهای ناشی از یک نبرد سقوط دست و پنجه نرم می کنند.

روباه‌ها که در سال 2016 قهرمان لیگ برتر شدند و دو سال پیش جام حذفی را بالای سر بردند، به سقوط چشم دوخته‌اند.

پیروزی‌های اورتون و فارست، لستر را به منطقه سقوط سوق داد و آن‌ها همچنین پیش از پایان فصل در خانه به وستهام، با لیورپول و نیوکاسل که در لیگ قهرمانان اروپا تعقیب می‌کنند، با یک مسابقه سخت روبه‌رو می‌شوند.

تنها لیدز و بورنموث گل‌های بیشتری نسبت به لستر در لیگ برتر دریافت کرده‌اند و نقص‌های دفاعی دوباره در کریون کوتیج از بین رفت.

گل های ویلیان، کارلوس وینیسیوس و تام کایرنی باعث شد فولام 3-0 قبل از نیمه تمام شود.

اسمیت گفت: “نیمه اول چیزی است که ما را کشت.” نمی توان در این سطح سه گل برتری داد و انتظار بازگشت داشت.»

برخی از آنها از نظر روانی با فشارها دست و پنجه نرم می کنند، اما این وظیفه من و کادر مربیگری است که باید تیم مناسب را انتخاب کنیم.

کرنی و ویلیان دوباره هر دو طرف گل تسلی هاروی بارنز را زدند تا نتیجه 5-1 شود.

جیمی واردی همچنین اولین پنالتی لستر در این بازی را دید که توسط برند لنو در نیمه دوم پر جنب و جوش مهار شد، قبل از اینکه میهمان دو گل دیگر را در 10 دقیقه پایانی به ثمر رساند.

جیمز مدیسون پنالتی دوم را قبل از ضربه زدن بارنز به گل تبدیل کرد تا بعد از یک ترکیب دفاعی فاجعه بار بین شین دافی و لنو، نتیجه را 5-3 کند.

فارست در یک تریلر هفت گلی که عملاً سرنوشت ساوتهمپتون را رقم زد، سه امتیاز از منطقه سقوط فاصله گرفت.

استیو کوپر، رئیس فارست، می‌گوید: «در بازی چیزهای زیادی در جریان بود. من واقعاً از کیفیتی که در حمله نشان دادیم، ایجاد موقعیت و گلزنی راضی هستم، اما با گل هایی که دریافت کردیم، افتخار نکردیم.»

دو گل در سه دقیقه از Taiwo Awoniyi قبل از اینکه کارلوس آلکاراز یک گل را به ثمر رساند، فارست را در مسیر پیروزی قرار داد.

مورگان گیبز وایت برتری دو گل میزبان را از روی نقطه پنالتی بازگرداند، اما آنها مجبور شدند لحظاتی عصبی را پس از ضربه سر لیانکو که در اوایل نیمه دوم به 3-2 تبدیل شود، زنده بمانند.

دانیلو یک حرکت خوب تیمی را در 17 دقیقه از زمان انجام داد تا با وجود پنالتی جیمز وارد-پروس در وقت های تلف شده، یک بار دیگر از دستمزدهای عقب افتاده، به مردان کوپر فضای تنفسی بدهد.

ساوتهمپتون با سه بازی باقی مانده 8 امتیاز با امنیت فاصله دارد.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله