“احساس عدم تعادل وجود دارد…”: برداشت عظیم ساچین تندولکار از ODI ها

ساچین تندولکار افسانه‌ای روز جمعه گفت که کریکت یک روزه به شدت به سمت ضربه‌زنان متمایل می‌شود و عدم تعادل بین چوب و توپ باید بررسی شود، و افزود که برای علاقه‌مند نگه داشتن هواداران، باید فرمت تست در انواع زمین‌ها اجرا شود. . عینی بودن بازی با فرمت ODI، در عصر کریکت T20، در حال حاضر موضوع بحث و گفتگو با بسیاری از عقاید است که کافی است بازی فقط کوتاه ترین نسخه و فرمت پنج روزه را که واقعی تلقی می شود حفظ کند. تست یک کریکت

این بازیکن نمادین کریکت معتقد است که بازی پس از معرفی فرمت Slam-bang T20 سریع‌تر شده است و زمان آن رسیده است که کاری انجام دهیم که تعادل در کریکت ODI باقی بماند.

تندولکار در آستانه 50 سالگی خود به یک گروه منتخب از روزنامه‌نگاران گفت: “تو پلک می‌زنی و مسابقه تمام می‌شود. من احساس می‌کنم هر سه قالب متفاوت هستند، اما در جایی احساس می‌کنم قالب یک روزه (چیزی است که) مردم باید از نزدیک به آن نگاه کنند. روز تولد.

او گفت: “من احساس می کنم بین چوب و توپ عدم تعادل وجود دارد. در این مقطع زمانی به نفع ضربه زننده ها زیاد است.” اسطوره کریکت روز دوشنبه 50 ساله می شود.

تندولکار گفت که باید به بولرها امتیاز داده شود، زیرا قوانین فعلی آن را به یک بازی باتر تبدیل می کند، به خصوص با دو توپ سفید در بازی و محدودیت های زمین که اجازه می دهد تا باترها آزادی زیادی داشته باشند بدون اینکه به اندازه کافی به چالش کشیده شوند.

“با دو توپ جدید حتی در 25 اوور توپ به معنای واقعی کلمه 12 یا 13 اور قدیمی است. چیزی به نام چرخش معکوس یا تغییر رنگ توپ یا نرم شدن توپ وجود ندارد.

“من متوجه شدم که این عوامل واقعاً روی طرف بولینگ فشار می آورد و چالش هایی وجود داشت (پیش از این) که کسی توپ را به دلیل تغییر رنگ انتخاب نمی کرد. ” او گفت.

“به بولرها هم امتیاز بدهید – من متوجه شدم که این عنصر در حال حاضر از دست رفته است. همچنین با معرفی پنج فیلدگر در رینگ، من با چند اسپینر صحبت کردم و تجربه کلی این است که “ما نمی توانیم خط خود را تغییر دهیم”.

“یک آف اسپینر مجبور است روی خط وسط استامپ کاسه بزند. آنها نمی توانند یک ضربه را فریب دهند. نظر کلی این است که “ما باید به یک خط دفاعی بسنده کنیم.” تندولکار گفت.

تندولکار پیشنهاداتی را که قبلاً مبنی بر تقسیم کریکت یک روزه به چهار اینینگ 25 اور ارائه کرده بود، یادآور شد و گفت که چنین تغییری فرصت‌های برابر را برای هر دو تیم در شرایط مشابه فراهم می‌کند که در حال حاضر به دلیل سکه به شدت به نفع یک طرف متمایل می‌شود. پرتاب کردن

“من مدتی پیش در مورد راه حل صحبت کرده بودم، یک مسابقه اور 25-25. این یک مسابقه 50 اور است، اما شما ابتدا برای 25 اور ضربه می زنید، سپس تیم دیگر برای 25 اور ضربه می زنید و دوباره از جایی که متوقف شده اید شروع می کنید. در 25 اور اول

او گفت: “تنها دلیلی که می‌خواهم این را بگویم این است که یک سکه کوچک می‌تواند سرنوشت بازی را رقم بزند. این دیگر رقابتی بین دو طرف نیست، یک طرف با شرایط مطلوب است زیرا کاپیتان برنده بازی است.” به یاد آورد.

هنگامی که توپ خیس می شود، اسپینرها هیچ خریدی از سطح دریافت نمی کنند و درزها نمی توانند توپ را بچرخانند. اگر اصلاً، برای مدتی از درز خارج شوند.

“این اجازه نمی دهد که طرف بولینگ به بازی بازگردد. در شرایط شبنم کار واقعاً دشوار است. اگر این اورها را تقسیم کنیم و هر دو طرف را در شرایط خشک و مرطوب بکوبیم، در مورد بولرها نیز چنین است. البته کسی که برنده پرتاب شده 10 یا 15 درصد مزیت دارد نه 90 درصد. در حال حاضر 90 درصد مزیت است و باید کمی متعادل شود.”

“استاد کوچولو” گفت کریکت آزمایشی باید دارای انواع زمین ها و مسیرهایی باشد که به حرکت درز کمک کند تنها “سطوح خوب” نیست.

“بازی در حال سریع‌تر شدن است و نسل جدیدتر می‌خواهند اتفاقات را ببینند. چه کسی مکالمه را شروع می‌کند؟ حالا من به زبان دیگری صحبت می‌کنم، کسی که همیشه سوال می‌پرسد یک بولر است. اگر آن زمین به اندازه کافی جالب نیست، بولرها چاره ای جز انتخاب خط دفاعی و انجام بازی با صبر و حوصله نخواهد داشت.

تندولکار اضافه کرد، “بترها همچنین می دانند که اگر روی سطح اتفاق نیفتد، “نیازی به انجام هیچ کاری خارج از جعبه نیست”. در عوض، چه اتفاقی می افتد؟ کره چشم های کمتری وجود دارد. ما همچنین به دنبال احیای تست هستیم. کریکت، همچنان می گوییم که چالش برانگیزترین فرمت ماست. اما آیا به اندازه کافی برای تماشاگران جالب است؟ به همین دلیل است که من کیفیت کریکت را احساس می کنم و نه کمیت.” او همچنین احساس کرد که توپ‌های مختلف در مکان‌های مختلف در سراسر جهان استفاده می‌شود، کریکت تست را چالش‌برانگیز می‌کند.

سطوح خوب باید وجود داشته باشند، اما همیشه نمی‌توانند به اطراف بپیچند، هنوز هم می‌توانند بچرخند، کمی بیشتر بپرند یا نه، گاهی اوقات به همان سرعت یا آهسته هستند، و این چیزی است که کریکت آزمایشی در مورد آن است.

“شما باید به سراسر جهان سفر کنید، با کوکابورا یا دوکز یا توپ اس اس یا اس جی در هند بازی کنید. کریکت تست همه چیز در مورد بازی بر روی سطوح مختلف و مخالفان مختلف است و شخص باید به اندازه کافی خوب باشد تا بتواند با همه چالش ها سازگار شود.”

موضوعات ذکر شده در این مقاله