آیا Virat Kohli بیش از 1 کرور روپیه به عنوان جریمه برای Gautam Gambhir Clash پرداخت خواهد کرد؟ گزارش توضیح می دهد

جدال بین ویرات کوهلی و گوتام گامبیر یکی از موضوعات اصلی بحث در میان برادری کریکتینگ بوده است. این حادثه در 1 می پس از اینکه رویال چلنجرز بنگلور در یک مسابقه کم امتیاز لاکنو سوپر جاینتز را شکست داد اتفاق افتاد. کوهلی و گامبیر هر دو تصمیم گرفتند که پس از مسابقه با یکدیگر مبارزه کنند و قبل از اینکه موضوع بیشتر شود، بازیکنان و کادر پشتیبانی هر دو طرف وارد عمل شدند تا این دو بازیکن بزرگ را از هم جدا کنند. با این حال، پس از بازی، هیئت کنترل کریکت در هند (BCCI) جریمه های سنگینی را برای کوهلی و گامبیر اعلام کرد.

BCCI در انتشار خود اعلام کرد که کوهلی و گامبیر مرتکب یک تخلف سطح 2 هستند و برای هر یک از آنها جریمه 100 درصدی هزینه مسابقه اعمال کرد.

کوهلی پس از اعتراف به تخلف سطح 2 طبق ماده 2.21 قانون رفتار IPL، 100 درصد از مبلغ بازی خود را جریمه کرد.

پس از اعلام تحریم‌های BCCI برای کوهلی، گامبیر و نوین الحق، پیسر LSG، که نقشی کلیدی در برافروختن اختلافات پس از بازی داشتند، یک سوال واضح و اساسی مطرح شده است.

کهلی چقدر ضرر می کند و چه کسی پول را پرداخت می کند؟

کهلی حقوق سالانه 15 کرور روپیه دارد و اگر این محاسبه بر اساس تعداد بازی های لیگ در یک فصل (14) باشد، حدود 1.07 کرور ضرر خواهد کرد.

اما آیا او باید این مبلغ را بپردازد؟ پاسخ قطعی «نه» است.

طبق گزارشی در Cricbuzz، کوهلی هیچ پولی از قرارداد سالانه خود را از دست نخواهد داد زیرا RCB تمام جریمه هایی را که بر روی هر یک از بازیکنان آنها وضع می شود مراقبت خواهد کرد. این یک قانون قراردادی نیست، اما فرنچایزها معمولاً هر زمان که جریمه ای در IPL وضع می شود، حقوق را از کیف بازیکنان خود کسر نمی کنند.

به نقل از پورتال، یک منبع RCB گفت: “بازیکنان بدن خود را برای تیم قرار می دهند و ما به آن احترام می گذاریم و به عنوان یک فرهنگ، جریمه حقوق آنها را کاهش نمی دهیم.”

با این حال، این سیستم ممکن است از فرنچایز به فرنچایز متفاوت باشد.

تا آنجا که به دستمزد گامبهیر مربوط می شود، رقم دقیقی مشخص نیست. با این حال، این گزارش همچنین ادعا کرد که LSG جریمه ای را که توسط BCCI از مربی فرنچایز اخذ می شود، پرداخت خواهد کرد.

موضوعات ذکر شده در این مقاله