آیا MS Dhoni در مورد برنامه های بازنشستگی خود “نکات” داده است؟


آیا MS Dhoni فصل آینده پیراهن Chennai Super Kings را بر تن خواهد کرد و بار دیگر به عنوان کاپیتان این فرنچایز را رهبری خواهد کرد؟ این سوال همه طرفداران کریکت را به حدس زدن واداشته است و “تالا” از تایید اینکه آیا قصد دارد فراتر از این فصل بازی کند یا خیر، خودداری می کند. از آنجایی که سوپر کینگز چنای برای دوازدهمین پلی آف خود در 14 فصل واجد شرایط شد، سوال در مورد آینده او فراتر از کمپین IPL 2023 بی پاسخ باقی مانده است. اگرچه در فصل‌های قبل، خود دونی برای ارائه به‌روزرسانی در مورد برنامه‌های خود جلو آمد. اما هنوز چنین به روزرسانی از سوی این بازیکن 41 ساله در این فصل منتشر نشده است.

دونی علیرغم اینکه در بیشتر بخش‌های زندگی حرفه‌ای خود تمام کننده پرکار نبود، به اندازه کافی با خفاش کار کرد تا بازیکن کلیدی CSK باقی بماند. مهارت‌های کاپیتانی و ویکت نگه‌داری او همچنان بی‌نظیر است، اما حتی به‌عنوان یک بازیکن، دونی به اندازه‌ای خوب بود که چند کمئو تولید کرد و این کار را پایین آورد.

اما آیا این بدان معناست که Dhoni فصل آینده برای CSK بازی خواهد کرد؟ ما نگاهی به “نکات” خاصی می اندازیم که در این فصل ظاهر شده است.

استفان فلمینگ درباره آینده ام اس دونی:

سرمربی CSK در یک کنفرانس مطبوعاتی فاش کرد که دونی “هیچ نشانه ای” مبنی بر اینکه قصد دارد پس از این فصل بازنشسته شود، ارائه نکرده است. فلمینگ پس از بازی مقابل پنجاب کینگز گفت: “Dhoni هیچ چیزی را به عنوان فصل گذشته نشان نداده است.” اگر Dhoni در واقع چیزی به مدیریت نشان نداده باشد، ممکن است هنوز تصمیمی گرفته نشده باشد.

پاسخ به دنی موریسون:

مفسر و مجری دنی موریسون در حالی که CSK با Lucknow Super Giants روبرو شد، به سرعت از اسلحه پرید. همانطور که موریسون از “آواز قو” دانی صحبت می کرد، این مرد 41 ساله پاسخ داد: “شما تصمیم گرفتید که این آخرین IPL من است، نه من.” یک بار دیگر، اشاره می کند که او «تصمیم بازنشستگی» را آنقدر جدی که دنیا فکر می کند فکر نکرده است.

پذیرش “آخرین مرحله شغلی”:

پس از بازی مقابل سان رایزر حیدرآباد در خانه، دونی اعتراف کرد که این آخرین مرحله از دوران حرفه ای او است. اگرچه او دقیقاً منظورش از اصطلاح “فاز آخر” را تعریف نکرد، ضربان قلب هواداران مطمئناً با اعتراف کاپیتان CSK بالا رفت.

دونی گفت: “همه چیزهایی که گفته شده و انجام شده است، این آخرین مرحله از دوران حرفه ای من است، هر چقدر هم که بازی کنم. پس از دو سال، هواداران این فرصت را پیدا کردند که به اینجا بیایند و تماشا کنند، احساس خوبی دارم که اینجا هستم. جمعیت چیزهای زیادی به ما داده است. از عشق و محبت.”

این اظهار نظر نشان می دهد که پایان دوران بازی دهنی نزدیک است، اما این بدان معنا نیست که این سال آخر است.

خداحافظی در بازی هر دور:

مهم نیست که CSK در این فصل کجا بازی کرده است، تقریباً هر بازی برای آنها مانند یک بازی خانگی بوده است. هر زمان که CSK برای یک بازی آمده است، طرفداران همه مکان ها را با رنگ زرد رنگ می کنند.

پس از یک مسابقه مقابل کلکته نایت رایدرز در باغ ادن، دونی گفت که هواداران با او خداحافظی می کنند.

دونی در گفت: “فقط می گویم از حمایت تشکر می کنم، آنها تعداد زیادی آمدند. بیشتر این بچه ها دفعه بعد با پیراهن KKR خواهند آمد. آنها سعی می کنند با من خداحافظی کنند، بنابراین از جمعیت بسیار سپاسگزارم.” ارائه پس از بازی

به نظر می رسد طرفداران معتقدند که امسال آخرین سال دونی در IPL است. اما، کاپیتان CSK از تایید باور آنها دور ماند.

Lap Of Honor در Chepauk:

پس از آخرین بازی خانگی CSK در رقابت های لیگ، بازیکنان به رهبری Dhoni یک دور افتخار برگزار کردند که در آن کاپیتان در حال دور انداختن توپ های تنیس به عنوان چیز خوبی برای هواداران بود. او همچنین روی عکس های طرفداران و کارکنان کلیک کرد و در عین حال امضا هم داد. با تایید نشدن صعود چنای به پلی آف، دونی فرصت تشکر از هوادارانش را از دست نداد.

خیلی ها «دوران افتخار» را به عنوان یک اشاره بزرگ از Dhoni و CSK تعبیر کردند که دوران Thala در تیم رو به پایان است. اما، به نظر می رسد این تصمیم بیشتر حول محور تشکر CSK از تیم برای حمایت آنها بوده است تا چیزی که حول محور Dhoni متمرکز شده است.

با دانستن نوع شخصیت MS Dhoni، او یکی از سخت ترین افراد برای پیش بینی باقی می ماند. این بازیکن 41 ساله همچنان تصمیم بزرگ در مورد آینده خود را در قلب خود نگه می دارد. اینکه چگونه «اشاره‌هایی» که در این فصل ظاهر شده‌اند، به صلاحدید فرد بستگی دارد.

موضوعات ذکر شده در این مقاله