“آیا من برای این گریه می کردم؟”: ویرات کوهلی به کسب هفتاد و یکمین تن بین المللی پس از خشکسالی طولانی اشاره کرد.

عکس فایل ویرات کهلی.© AFP

خشکسالی قرن ویرات کوهلی که تقریباً سه سال از نوامبر 2019 می گذرد، به اندازه خود ستاره کریکت مشهور است. زمانی که قرن‌ها از خفاش کوهلی – بازیکنی که گمان می‌رفت رکورد ۱۰۰ قرن ساخته‌شده توسط ساچین تندولکار افسانه‌ای را شکسته بود، یک‌باره مسیر را از دست داد. در ابتدا به نظر می‌رسید که کوهلی یک مبارزه کوتاه‌مدت برای کسب یک تن به ثمر برساند – امتیازی که می‌توانست 71مین امتیاز او در بالاترین سطح باشد، اما بدبختی ادامه یافت و علیرغم اینکه در میان دویدن‌ها قرار داشت، ضربه‌زن راست دست تقریباً باید منتظر می‌ماند. سه سال قبل از اینکه یک گل بزند.

کهلی با بازی در جام ملت های آسیا مقابل افغانستان در سپتامبر 2022، اولین امتیاز خود را به T20I 100 رساند که همچنین باعث شد او به انتظار طولانی قرن بین المللی پایان دهد.

کهلی با باز کردن احساسات خود پس از قرن، فاش کرد که از خود سؤال کرده است که آیا این چیزی است که در دو سال گذشته در مورد آن چرت می‌زد.

“توپ قبل از اینکه به 100 برسم، زمانی است که احساس می کردم، اوه من در 94 هستم، احتمالاً می توانستم این را بگیرم. و توپ بعدی به 6 رسید. اما مسئله این است که به محض اینکه به 100 رسیدم، من کهلی در قسمتی از برنامه “بگذار ورزش باشد” که در حال پخش است، گفت: خیلی خندیدم. در دیزنی + هاتستار.

کوهلی در حال حاضر 75 قرن بین المللی به نام خود دارد و او تنها پشت سر تندولکار در رکورد تاریخ است. ریکی پونتینگ کاپیتان سابق استرالیا با 71 تن در رتبه سوم این فهرست قرار دارد.

موضوعات ذکر شده در این مقاله