آکاش مدوال کیست؟ مهندس شکستن رکورد IPL بولینگ برای سرخپوستان بمبئی

آکاش مادوال در اقدامی برای سرخپوستان بمبئی در IPL 2023© BCCI

این نمایش آکاش مادوال در استادیوم MA Chidambaram در چنای در روز چهارشنبه بود، در حالی که بولر سریع جوان پنج ویکت را به دست آورد تا هندی‌های بمبئی را به پیروزی بر لاکنو سوپر غول‌ها در لیگ برتر هند (IPL) 2023 هدایت کند. ارقام 5/5 در اورهای 3.3 کافی بود تا او را در لیست نخبگانی متشکل از نام های بزرگی مانند آنیل کومبل و جاسپریت بومراح قرار دهد. با این حال، فقط چهار سال پیش، مدوال در حال بازی کریکت توپ تنیس بود و هرگز توپ قرمز را لمس نکرده بود.

مادوال که مهندسی خوانده بود، پس از اینکه در سال 2022 توسط MI به عنوان جایگزین سوریاکومار یاداو مصدوم انتخاب شد، اولین بازیکن کریکت از ایالت اوتاراکند شد که در IPL بازی کرد.

او در سال 2019 توجه وسیم جفر مربی وقت اوتاراکند و مربی فعلی مانیش جها را به خود جلب کرد و این باعث شد که توپ‌باز سریع تمرین خود را با توپ قرمز آغاز کند.

آنچه پس از آن یک بازی افسانه‌ای برای مدهوال در فصل داخلی بود و پیش از فصل داخلی 2023، توپ‌باز سریع به خاطر تلاش‌هایش پاداش گرفت زیرا اوتاراکند او را به عنوان کاپیتان توپ سفید معرفی کرد.

بولر MI همچنین ارتباط جالبی با ریشاب پنت، ضربه بان ویکت بان هندی دارد.

هر دو بازیکن کریکت اهل یک منطقه در اوتاراکند هستند و مادوال در طول سال‌های شکل‌گیری خود زیر نظر آوتار سینگ، مربی کریکت که پانت را قبل از نقل مکان به دهلی آموزش می‌داد، تمرین کرد.

او (آکاش) سال گذشته به عنوان یک بازیکن کمکی در تیم حضور داشت و زمانی که جفرا رفت و من می‌دانستم که او مهارت‌ها و شخصیتی دارد که می‌تواند کار را برای ما انجام دهد. روهیت شارما، کاپیتان MI، پس از بازی گفت: در طول سال‌ها، بازیکنان زیادی را دیده‌ایم که از هندی‌های بمبئی آمده‌اند و برای هند بازی می‌کنند.

موضوعات ذکر شده در این مقاله