آفریقای جنوبی در مقابل انگلیس: کاگیسو ربادا می گوید در طول سریال انگلیس تصمیم گرفته که زانو نگیرد


کاگیسو ربادا ، مریض آفریقای جنوبی روز دوشنبه گفت که این یک تصمیم تیم است که در سری توپ های سفید آینده خود مقابل انگلیس زانو نگیرد. هفته گذشته ، مارک بوچر ، مربی پروتئاز ، فاش کرده بود که تیم برای نشان دادن حمایت از جنبش Black Lives Matter زانو نخواهد زد. در عوض ، آنها از موضوعاتی که رئیس جمهور کشور سیریل رامافوسا مطرح کرده است حمایت می کنند.

اخبار

“زندگی سیاه و سفید ماده صد در صد است که من همیشه برای آن خواهم ایستاد و من خودم می گویم. این یک تصمیم تیمی بود که زانو نزنیم و به خشونت جنسیتی نگاه کنیم و خود را وقف هدف دیگری کنیم.” ESPNCricinfo به نقل از رابادا.

وی افزود: “با این حال ، Black Lives Matter همیشه مهم خواهد بود و چیزی که من همیشه به آن اعتقاد داشته باشم و من در آنجا به جای خودم صحبت می کنم. اما ، مارک اظهار داشت که تیم زانو نخواهد زد و اینطور خواهد بود.”

با این حال ، بوچر همچنین گفت که بازیکنان آفریقای جنوبی برای همبستگی با مبارزه با خشونت مبتنی بر جنسیت و یادآوری قربانیان COVID-19 ، در راستای فراخوان اعلام شده توسط Ramaphosa برای اعلام 25 نوامبر ، بستن یک بازوبند سیاه را در نظر خواهند گرفت. -29 روز عزای ملی.

در طول بازی 3TC در ماه جولای ، بازیکنان و همه کارکنان پشتیبانی از جمله مدیر کریکت گریم اسمیت از بازوهای مشکی استفاده کردند و قبل از بازی زانو زدند تا پشتیبانی از جنبش زندگی سیاه (BLM) را افزایش دهند.

در اوایل سال جاری ، 31 کریکت سابق و فعلی پروتئاز نامه ای را امضا کرده بودند که نشان می داد حمایت آنها از مبارزات Black Lives Matter و پیوند دهنده Lungi Ngidi است.

به دنبال آن ، کریکت آفریقای جنوبی (CSA) ، هیئت مدیره و کمیته اجرایی آن حمایت خود را از جنبش BLM و اهمیت آن در آفریقای جنوبی تأیید کردند.

تبلیغ شده

“ما ادعاهای تبعیض و نژادپرستی را که توسط بازیکنان و مربیان فعلی و سابق مطرح شده است ، یادداشت می کنیم و تصدیق می کنیم که اینها بخشی از گذشته این ورزش است و متأسفانه اکنون نیز. ما باید با واقعیت روبرو شویم ، به عنوان مدیریت و متولیان این بازی ، ما باید راه های خلاقانه ، ملموس و معنی دار برای حل این مسئله ارائه دهیم – حتی بیشتر از آنچه قبلاً انجام داده ایم – تا مطمئن شویم که آنها بخشی از آینده ما نیستند “، CSA در یک بیانیه رسمی در ماه جولای گفت.

آفریقای جنوبی و انگلیس قرار است از 27 نوامبر در کیپ تاون در سه T20I و 3 ODI با یکدیگر بازی کنند.

مباحث ذکر شده در این مقاله