آخرین لحظه برایتون منچستریونایتد را شکست داد تا انتقام شکست جام حذفی را بگیرد

برایتون روز پنجشنبه انتقام شیرینی برای شکستش مقابل منچستریونایتد در نیمه نهایی جام حذفی گرفت و الکسیس مک آلیستر پنالتی دقیقه 99 را به گل تبدیل کرد تا امیدهای میهمانان در لیگ قهرمانان اروپا را خدشه دار کند. برایتون درجه یک بر مالکیت توپ مسلط بود، اما فاقد برتری بود تا اینکه توپ دستی لوک شاو در زمان های تلف شده فرصتی برای گرفتن هر سه امتیاز را به آنها داد. برد 1-0 یک دوبل لیگ برای مرغ دریایی ها در برابر یونایتد را تکمیل کرد، که مردان اریک ده هاگ را در اولین بازی خود در فصل شکست دادند اما در نیمه نهایی جام حذفی ماه گذشته در ومبلی شکست دردناکی را در ضربات پنالتی متحمل شدند.

یونایتد همچنان در رده چهارم و آخرین مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان در لیگ برتر قرار دارد، با چهار امتیاز بیشتر از لیورپول رده پنجمی با یک بازی کمتر، در حالی که برایتون در رده ششم قرار دارد.

روبرتو دزربی، سرمربی برایتون به اسکای اسپورت گفت: “خدای فوتبال وجود دارد.”

ما مستحق پیروزی در نیمه نهایی بودیم اما در ضربات پنالتی شکست خوردیم اما امروز با یک پنالتی پیروز شدیم. در هر دو بازی فکر می کنم بهتر از یونایتد بازی کردیم.”

تن هاگ از عدم اتمام تیمش ابراز تاسف کرد، اما گفت که سرنوشت یونایتد هنوز در دستان آنهاست.

هلندی ناامید گفت: ما باید فرصت ها را تمام کنیم، بالینی تر باشیم و اشتباهاتی را که در ثانیه های آخر انجام دادیم مرتکب نشویم.

ما همه چیز را در دست داریم و باید به عقب برگردیم. از امشب درس می گیریم و باید ادامه دهیم.”

پست های جدید  "شاید تفنگ یا بد رفتاری وجود داشته باشد": ویرندر سهواگ در مورد غیبت عمران مالک در مسابقه RCB

– بی فایده –

هر دو تیم در دقایق ابتدایی یک رویارویی سرگرم کننده در ورزشگاه آمکس، موقعیت های واضحی را از دست دادند.

آنتونی، وینگر برزیلی یونایتد تنها در دقیقه دوم توسط برونو فرناندز از میدان خارج شد، اما به شکلی بیهوده از اوت بیرون شلیک کرد.

دو دقیقه بعد، کائورو میتوما از ژاپن، توپ بی دقتی را در خط دفاعی در انتهای دیگر قطع کرد و قبل از زدن ضربه ای که دروازه بان دیوید دخیا را به زمین کوبید، وارد محوطه شد.

میتوما پر جنب و جوش، آرون وان-بیساکا، مدافع راست یونایتد را تحت فشار زیادی قرار داد، در دقیقه 13 دوباره داخل محوطه رقصید اما نتوانست کار را تمام کند.

تیم میزبان که پس از پیروزی 6-0 مقابل ولوز از اعتماد به نفس پریده بود، از مالکیت عمده برخوردار بود اما یونایتد در وقت استراحت خطرناک به نظر می رسید.

مارکوس رشفورد چشمگیر ضربه ای را از زاویه ای بسته زد که جیسون استیل دروازه بان برایتون به خوبی توانست در تیرک نزدیکش به بیرون برود.

مک آلیستر، قهرمان آرژانتینی جام جهانی، شوتی با فاصله از دروازه دخیا به ثمر رساند در حالی که تلاش آنتونی مارسیال توسط استیل در انتهای دیگر دفع شد.

تیم دزربی در مراحل ابتدایی نیمه دوم دوباره در صدر قرار داشت، اما میتوما و دنی ولبک در هدر دادن دروازه ها مقصر بودند.

با پایان یافتن نیمه، بازی ضعیف‌تر شد و برای یونایتد که در تلاش برای یافتن تسلط بودند، مناسب بود، اما برایتون قوی‌تر از دو تیم را به پایان رساند.

پست های جدید  "قطعا آنجا خواهم بود": ریکی پونتینگ از ستاره زیر آتش هند برای حضور در جام جهانی حمایت کرد

در دقیقه 90 دخیا یک سیو هوشمندانه انجام داد تا از ضربه مک آلیستر جلوگیری کند و گونه هایش را به حالت تسکین پف کند.

اما تیم میزبان یک فرصت نهایی داشت که شاو به دلیل هندبال به دنبال مداخله VAR جریمه شد و مک آلیستر اشتباهی مرتکب نشد و توپ را بالای دروازه کوبید تا جشن وحشیانه در ساحل جنوبی به راه بیفتد.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)

موضوعات ذکر شده در این مقاله