“آث میلان یک باشگاه فروش، برای حفظ بازیکنان برتر به فوتبال لیگ قهرمانان نیاز دارد”: اشلی وست وود

نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در راه است، منچسترسیتی – رئال مادرید اولین مسابقه در چهار مرحله آخر و دربی میلان بین آث میلان و اینتر دومین مسابقه است. در حالی که انتظارات برای رویارویی های سرنوشت ساز بالا می رود، اشلی وست وود، فوتبالیست و سرمربی سابق انگلیسی در یک تعامل رسانه ای منتخب در مورد نبردهای نیمه نهایی با NDTV صحبت کرد. وست‌وود با صدور حکمی درباره میلان که یکی از موفق‌ترین تیم‌های تاریخ لیگ قهرمانان اروپا است، گفت که روسونری به یک باشگاه فروش تبدیل شده است.

سوال:رافائل لئو یکی از آینده دارترین مهاجمان اروپا در این فصل بوده است. هنوز خیلی جوان است. به نظر شما چقدر برای میلان مهم است که او را حفظ کند تا به طور مداوم در لیگ قهرمانان اروپا بماند؟

اشلی وست وود:باشگاه می داند که آنها از نظر مالی در کجا هستند. او 23 سال دارد. او گل های زیادی می زند. سرعت او باعث می شود تیم ها به عقب بروند. میلان عمدتاً در چند فصل اخیر یک باشگاه فروش بوده است. اما اگر می خواهند بهترین بازیکنان شما را حفظ کنند، باید فوتبال لیگ قهرمانان را حفظ کنند. وقتی باشگاه‌های بزرگ دعوت می‌شوند، اگرچه میلان یک باشگاه بزرگ است، این بستگی به جاه‌طلبی‌های بازیکن دارد، چه در اسپانیا، لیگ برتر یا بوندسلیگا. نگه داشتن او سخت خواهد بود. روشی که آنها در لیگ قهرمانان اروپا به پایان می رسند ممکن است ذهن او را به هم بزند. امیدوارم به فینال بروند و برنده شوند. سپس بازیکنان می توانند احساساتی شوند و در باشگاه بمانند.

سوال:در مورد اولیویه ژیرو در میان برترین مهاجمان جهان صحبت نمی شود، اما اگر به دستاوردهای حرفه ای او نگاه کنید، آنها شما را شگفت زده می کنند. آیا فکر می کنید او یکی از دست کم گرفته شده ترین بازیکنان نسل خود بوده است؟ و مهمتر از همه، مرد تیمی که هر مدیری دوستش دارد؟

اشلی وست وود:من نمی گویم او دست کم گرفته شده است. او یک گلزن پرکار نیست. او سریع نیست. او یک مرد هدف بیرون و بیرون است که توپ را در دست دارد و سهم مناسبی از گل ها را به دست می آورد. باشگاه های بزرگ به دنبال یک مهاجم پرکار هستند. شاید به همین دلیل است که گاهی خودش را روی نیمکت پیدا کرده است. بازگشت گل او آنچنان که دوست دارد پربار نیست. او قوی، بدنی است، سخت کار می‌کند و هر مدافعی که مقابل او بازی می‌کند می‌داند که در یک مسابقه فوتبال حضور داشته است، می‌داند که در مسابقه‌ای بوده است که کار را برای حریف سخت می‌کند. اما من فکر نمی کنم که او در روزهای پایانی خود (به عنوان بازیکن) باشد. او یک قهرمان جام جهانی است، او سهم مناسبی از بازی های خود را برای فرانسه داشته است. اما برای من، او دست کم گرفته نمی شود، زیرا او به اندازه ای که باشگاه های کلاس جهانی به دنبال آن هستند، مهاجمی پرکار نیست.

پوشش زنده لیگ قهرمانان اروپا 2022/23: نیمه نهایی (بازی 1) – رئال مادرید مقابل من سیتی و میلان مقابل اینتر را در Sony Sports Ten 2، Sony Sports Ten 3 (هندی) و Sony Sports Ten 4 (تامیل و تلوگو) تماشا کنید. ) کانال در ساعت 12:30 صبح IST در 10 و 11 مه 2023

موضوعات ذکر شده در این مقاله